Joomla Free Template by FatCow Hosting

W tym dziale prezentujemy sukcesy i osiągnięcia uczniów naszej "Dwójki" z tego roku ale także na przestrzeni lat.
O sukcesach sportowych naszych uczniów przeczytasz w dziale SPORT

Najedź na menu "Nasze sukcesy" aby przejrzeć osiągnięcia z lat poprzednich.

 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Finaliści:

Aleksandra Sobótka Kl.3d-j.angielski

Tomasz Marx Kl.3c-fizyka

Łukasz Broj Kl.2c-biologia

Aleksandra Sobótka Kl.3d-j.polski

Łukasz Broj Kl.2c-geografia

Mateusz Mrosek Kl.3d-geografia

Laureaci:

Armin Piela Kl.2e-j.niemiecki

Armin z 2e laureatem Konkursu Języka Niemieckiego

W dniu 18.03.2017 odbyło się  w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Opolu  wręczenie dyplomów i nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla  uczniów gimnazjów. Na uroczystość zaproszono laureatów z rodzicami i nauczycielami.Podczas uroczystości Arminowi towarzyszyła mu jego mama oraz uczącą go j. niemieckiego pani Irena Majcherczyk. Gratulujemy Arminowi wielkiego sukcesu!

Pierwsze miejsce w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych

Szkolny zespół wokalny IMPULS pod opieką pana Józefa Gielnika, w składzie : Alicja Iskra (3 C); Anna Sałaciak (3 C); Natalia Sdzuj (3 A) i Marta Matysek (2 B) zajął pierwsze miejsce w V Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych, które odbyły się 7 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Warto dodać, że zespół otrzymał ponadto nagrodę specjalną ufundowaną przez Radio Opole – sesję nagraniową w Studiu „M”. W najbliższym czasie IMPULS będzie miał okazję spędzić kilka godzin w profesjonalnym studiu muzycznym nagrywając swój repertuar.

Uczeń PG2 najlepszy w województwie

Kewin Machoń, uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach pokonał wszystkich zawodników, zajmując pierwsze miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „Posługuję się sprawnie komputerem”. Konkurs  odbył się w Zespole Szkół im. J. Tuwima w Krapkowicach. 

Sukces w konkursie geograficznym

"Nie tylko palcem po mapie"

- Zaczęło się od rozróżniania i zapamiętywania flag poszczególnych państw świata – tak o początkach swojej geograficznej pasji mówi Filip Mazurek, trzecioklasista Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach, który jako jedyny w naszej gminie zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. 

 

Kto zwyciężył?

Zakończyła się XV jubileuszowa  edycja kampanii profilaktyczno – edukacyjnej  ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Koordynatorami szkolnych działań  byli uczniowie klasy  2 D, którzy zrealizowali  zadania programowe pod okiem wych. p. Edyty Dziedziny. 

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony