Joomla Free Template by FatCow Hosting

Wycieczka do Chorzowa

Uczniowie biorący udział w programie "Gimnazjalny Inkubator Talentów" mieli okazję odwiedzić Chorzów. W tym śląskim mieście nasza młodzież odwiedziła największe i najstarsze planetarium w Polsce. Uczniowie wzięli tam udział w pasjonujących, "gwiezdnych" widowiskach.

1.„Światy niemożliwe”

Widowisko pokazujące nie tylko dobrze nam znane ciała niebieskie, ale także miejsca, które istnieją tylko w powieściach science fiction. Naszą podróż rozpoczęliśmy w ...bibliotece. W trakcie seansu przekonaliśmy się, ile w prognozach pisarzy science fiction było prawdy, a ile fantazji. Poza efektownymi animacjami i oryginalną ścieżką dźwiękową nie zabrakło klasycznej astronomii.

2.„Gwiazdy dla opornych – gdy nie było GPS” 

Marco Polo przewędrował pół świata, nie korzystając z GPS. Nie potrzebował go też w czasie swojego przelotu nad Atlantykiem z Ameryki do Europy Charles Lindbergh. Wystarczyły gwiazdy. To one przez tysiące lat były drogowskazami dla podróżników. 

Pobyt na wycieczce przyczynił się do rozwoju wiedzy i zainteresowań uczniów oraz był okazja do miłego spędzenia popołudnia.

 

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony