Joomla Free Template by FatCow Hosting
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

"Jeden z kilkunastu"

Dnia 31.05.17r. w ramach obchodów Dnia Unii Europejskiej i z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany szkolny konkurs pt. "Jeden z kilkunastu" o tematyce przewodniej KRAJE NIEMECKIJĘZYCZNE. Uczniowie PG 2 mogli zmierzyć się ze sobą i sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie. 

Każdy z uczestników otrzymywał pytania, które dotyczyły takich tematów jak m.in. georafia, kultura, zwyczaje i obyczaje, polityka,  muzyka, sport itp.

Konkurencja była ogromna! Jak się okazuje uczniowie naszego gimnazjum posiadają bardzo dużo wiedzę, a przede wszystkim mają w sobie niesamowitą siłę walki!

W tej konkurencji najlepszymi okazali się być: I miejsce Armin Piela 2e

II miejsce Karolina Kapula 3a

III miejsce Magdalena Watzlaw 2a

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie, który zorganizowała i przeprowadziła p. Anna Majak.

Ogromne podziękowania za pomoc w przygotowaniach do konkursu należą się uczennicom z klasy IIa Alicji Kowohl oraz Annie Portych, a także Dominice Wieczorek i Miriam Janocha z klasy Id!!!

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony